Čínská medícina pro ženy

Kategorie

Citát dne

Cesta moudrého je konat, ale nesoutěžit.
Lao-c

FAQ

Kombinace produktů při chřipce

Při chřipce doporučujeme tyto vyzkoušené kombinace produktů: ... [víc]

Kombinace produktů při bolestech hlavy

Při bolestech hlavy doporučujeme tyto vyzkoušené kombinace produktů: ... [víc]

Jak funguje bonusový program?

  Jak funguje bonusový... [víc]

Jak správně dávkovat bylinné tablety?

  Jak správně dávkovat a užívat... [víc]

Auricularia

 
list

Účinky podle tradiční čínské medicíny:

 • doplňuje Qi a vyživuje krev
 • oživuje krev
 • posiluje pohyb střev

Kód zboží: MM016


794 Kč / 690 Kč

Bez Auricularie neboli jidášova ucha (Auricularia polytricha), která roste na celém světě na listnatých stromech, si asijskou kuchyni nelze představit. Za své české jméno Jidášovo ucho vděčí auricularia křesťanskému výkladu, podle něhož se Jidáš, zrádce Ježíše, oběsil na kmeni bezu, na němž posléze začaly růst houby tvaru ušního boltce. Důležitější než jméno, vzhled a legendy vztahující se k této houbě, jsou pro mykoterapeuta látky v ní obsažené, a to, jaké mají medicinální účinky. Auricularia polytricha je jedna z nejstarších jedlých hub a v Číně se pěstuje již cca 1.500 let. Auricularia byla používána k léčebným účelům po staletí jak v Číně, tak v Evropě.

 

K terapeutickému účelu je tato forma nejvhodnější a po celém světě nejužívanější. MycoMedica Auricularia je extrakt z plodnice a je tedy asi 20x koncentrovanější než sušený prášek z hub, proto je jeho účinek efektivnější!
Obsah polysacharidů v extraktu MycoMedica Auricularia je minimálně 30% (300mg/g).

Dávkování:

 • při zdravotních problémech: 3–4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
 • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
 • při preventivním užívání: 1–2 kapsle denně (2–3 měsíce v roce)
 • kapse užívejte na lačno (min. 20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem
Obsah balení: 90 kapslí á 500mg extraktu

Upozornění:

Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat. Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete. Informace o jednotlivých medicnálních houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.

 

Auricularia polytricha

Jiné názvy

Černá houba, černá čínská houba, lesní houba, houba ucho stromu, bezová houba, houba ucho mraku, Mu Err, houba černého stromu, žampion ucho, houba ucho, dřevnaté ucho, židovo ucho, želatinové ucho, Auriculaire oreille-de-Judas, kikurage

Stručný profil

Auricularia polytricha je jedna z nejstarších jedlých hub a v Číně se pěstuje již cca 1.500 let. Osobitě vypadající houba roste prakticky po celém světě na stromech se širokými listy a preferuje zejména starý černý bez. Její anglický název židovo ucho má původ v křesťanské legendě, ve které se říká, že Jidáš se oběsil na černém bezu a na kmeni stromu vyrostly houby ve tvaru ucha. Auricularia byla používána k léčebným účelům po staletí jak v Číně, tak v Evropě. Je užívána hlavně na posílení krevních cév a kardiovaskulárního systému.

Použití testovaná v praxi

 • Léčba oběhových problémů
 • Snižování rizika trombózy
 • Prevence a doplňková terapie arteriosklerózy
 • Regulace úrovně krevních tuků
 • Redukce zánětů, zejména kožních, slizničních a očních

Poznámky k předpisu

Úvodní dávka pro teenagery a dospělé:

 • při zdravotních problémech: 3-4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny)
 • doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat
 • při preventivním užívání: 1-2 kapsle denně (2-3 měsíce v roce)
 • kapse užívejte na lačno (min.20 minut před jídlem či 30 minut po jídle), zapíjejte vodu nebo slabým čajem

Přesná dávka závisí nejen na tělesné hmotnosti a věku, ale také na typu a vážnosti nemoci. Dávka by měla být sledována během postupu léčby a může být postupně zvyšována, pokud je to třeba. Doporučuje se individuální energetické testování.

Dávky uvedené výše jsou všeobecné referenční hodnoty a mohou být překročeny, pokud je to nutné.

Prášek nebo výtažek:

Užívání prášku nebo práškových kapslí je všeobecně doporučováno jako zcela preventivní opatření. Výtažky nebo kombinace výtažku a prášku jsou používány pro existující nemoci. Samozřejmě jsou možné i jiné předpisy.

Ověřené a testované možnosti kombinací s jinými medicinálními houbami:

 • Léčba oběhových problémů: kombinace Auricularia a Reishi
 • Snižování rizika trombózy: Auricularia a Reishi
 • Prevence a doplňková terapie arteriosklerózy: Auricularia, Reishi a Shiitake
 • Regulace úrovně krevních tuků: Auricularia a Shiitake
 • Redukce zánětů, zejména kožních, slizničních a očních: Auricularia, Shiitake a dokonce je možné i Reishi.

Vědecká dokumentace

Složky Auricularia polytricha

Stejně jako všechny medicinální houby je Auricularia bohatá na minerály, stopové prvky a vitamíny. Také obsahuje beta-D-glukany, které zodpovídají za protizánětlivý účinek. Pro Au­ricularia specifický biopolymer (EBP), který je odpovědný za regulační účinek na krevní tuky, je jedinečný. Z výtažku Auricularia byly také izolovány specifické antikoagulační lektiny.

Aktivní principy a oblasti použití

Antikoagulace

Díky svému antikoagulačnímu účinku byla Auricularia polytricha dlouho užívána jako doplňková terapie pro zlepšení průtoku krve. Dobré výsledky léčby byly hlášeny po podání náhrady Auricularia, především s ohledem na snížení rizika mrtvice a infarktu a oběhových problémů. Na rozdíl od některých syntetických přípravků na ředění krve, může tato houba při preventivním užívání nebo užívání při existujících arteriosklerotických změnách podpořit mikrocirkulaci krve bez poškození cévních stěn.

Zatím ještě nebyly identifikovány všechny složky a režimy činnosti, které mohou být odpovědné za antikoagulační a antitrombotické účinky. Vysoký obsah hořčíku a draslíku však jistě přispívá k posilování srdce a oběhu.

Prevence a léčba vysoké úrovně krevních tuků

Regulace úrovně krevních tuků (triglyceridů a cholesterolu) je důležitá pro zdravý kardiovaskulární systém. V Auricularia byl identifikován specifický biopolymer, který je odpovědný za jasnou schopnost této medicinální houby snižovat vysokou úroveň krevních tuků. Látka známá pod akronymem EBP se chlubí vysokým podílem glykoproteinu ve své struktuře.

Imunomodulace

Mnoho věcí také naznačuje, že Auricularia má imunomodulační účinky – nejen díky polysacharidům, které obsahuje. Byl popsán specifický protein, který prokázal zlepšení produkce imunocytů ve slezině in vitro a zvýšení sekrece interferonu gama v těchto buňkách. Bylo oznámeno také zvýšení NO syntézy a nádor nekrotizujícího faktoru alfa. Zdá se tedy, že Auricularia polytricha – jako všechny medicinální houby – se dobře hodí k posílení imunologických parametrů nádorů.

Redukce zánětů

Auricularia polytricha prokázala, že má protizánětlivý účinek, především na kůži, sliznicích a v očích. Současné studie přičítají tento účinek hlavně obsahu beta-D-glukanu v houbě. Jak dokumentují staré bylinkářské knihy, tento účinek je využíván již několik století.

Obecné znaky kvality

Je důležité, aby výrobek z medicinální houby měl dokonalou kvalitu, aby byl lidský organismus schopen mít prospěch ze zdraví podporujícího potenciálu medicinálních hub. Odpovědní výrobci získali akreditaci, nezávislé laboratoře monitorují pěstování hub a různé fáze přípravy. Laboratorní výsledky by měly být poskytnuty na vyžádání všem zainteresovaným stranám.

Dalším přínosem k nejlepší možné bezpečnosti výrobku je zpracování suroviny na prášek nebo výtažek v souladu se striktními normami kvality vydanými v Německu, jejichž dodržování je dokumentováno pečetí.

Prášek z medicinální houby, který je vyráběn metodou známou jako metoda zlámaných skořápek, je považován za mimořádně vysoce kvalitní díky dobré biologické dostupnosti. Tato metoda dosahuje mimořádně jemného zrna o velikosti 0,125 mm, což optimalizuje příjem látek obsažených v houbě.

Mezi nejdůležitější složky medicinálních hub patří polysacharidy z čistých hub. Vysoce kvalitní výtažky z medicinálních hub jsou standardizovány podle polysacharidů; optimální hodnota polysacharidů je cca 20% - 30%, protože ta také odpovídá přírodnímu složení hub.

Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Košík  

(prázdný)

Reference zákazníků

Premenstruační syndrom

  Již od mládí jsem trpěla těžkými stavy před... [víc]

Migrény

  Velké díky za pomoc s problémem, který mně dlouhodobě... [víc]

Návaly v klimaktériu

  Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala za pomoc při... [víc]

Kontakt

Dr.Jiří Bednář
Jaselská 8
Brno
602 00
462 35 736

T: +420 774 156 800
E: info@cinska-medicina-pro-zeny.cz